Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılıkla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Fotoğrafçılıkla İlgili Sıkça Sorulan Soruları  ve  Sizlerin Aklına  Takılanları  Kısa Kısa Cevaplamaya Çalışacağız.

Soru-1) Fotoğrafçılığa ilgim var Nereden başlamalıyım ?

Cevap-1) Öncelikle hangi kaynaktan bilgi edinirseniz edinin bunu uygulamaya dökmeden bir sonuca varamayacağınızı bilmelisiniz. Nihayetinde Fotoğrafçılık bir ekipman kullanmayı gerektiriyor ve siz hem ekipmanı hemde fotoğrafçılığın temel kurallarını öğrenmek mecburiyetindesiniz. Bununla birlikte Fotoğrafçılıkla ilgili  İnternet ve bizim sitemizin fotoğrafçılık bölümündeki yazıları dikkatle okuyarak bir ön bilgi edinmelisiniz. Ön bilgi edindikten sonra Fotoğraf makinenizi tanımalı ve en önemli nokta kullanım klavuzunu çok iyi okumalı pratik yaparak makinenizi kullanmayı öğrenmelisiniz. Makineyi kullanmak derken yani mesele bizim enstantane ile ilgili yazımızı okuyorsunuz. Kendi makinenizde de enstantaneyi ayarlamayı öğrenmeli ve pratik yapmalısınız. İnternette ve sitemizde edineceğiniz bilgiyi pratiğe dökmediğiniz müddetçe bir sonuca ulaşmanız imkansız. 

İkinci olarak bir kursa gitmeniz de sizler için daha yararlı olacaktır. Hem internetteki bilginizi kurslarda perçinlemiş olursunuz. Hemde kurslara gelen kişilerle iletişim içine girip sosyal bir dünyaya ayak basmış olursunuz. Ortak nokta fotoğrafçılık olduğu zaman emin olun konuşulacak sorulacak çok şey oluyor. Bazen bir şeyi size birisiniz göstermesi o konuda okuyacağınız 10 makaleye bedel oluyor.

Soru-2)

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu