Aksesuarlar

LCD Vizör-Viewfinder

Fotoğraf makinemizin LCd ekranını çok kullanıyorsak özellikle güneşli havalarda gerek yansımalar, gerekse vizörü net görememek ve buna bağlı olarak akşam göz yorgunluğu biz fotoğraf severleri için gerçek anlamda yorucu ve can sıkıcı olabiliyor.

Özellikle çektiğimiz fotoğraflara bakmak istediğimizde ışık yansımalarının buna engel olması bizleri içinden çıkılmaz bir hale sokmaktadır. Çünkü akşam eve gittiğimizde iyi çektiğimizi sandığımız o karenin kötü çıkması moralimizi alt üst edebilmektedir.

LCD-Vizör-Viewfinder-1

LCD paneli eğer video için ve canlı görüntü modunda çekim yapmak için kullanıyorsak durum dahada vahim bir hal alıyor. gerek video ayarlarını gerek çekeceğimiz fotoğrafın ayarlarını LCD panelden yapmak durumunda kaldığımızda yansımalar ve parlak ışık bu ayarları yapmamızda bize oldukça engel olmaktadır. Birde vizörü olmayan fotoğraf makineleri var ki örneğin ucuz aynasız makinelerde vizör yer almıyor. işte bu makinelerde de yukarıdaki sorunları yaşamamız çok olasıdır.

LCD-Vizör-Viewfinder-3

 Peki LCD ekrana mahkum olduğumuz bu durumlarda LCD panele takabileceğimiz bir vizör olsa ne güzel olur dediğimiz çok olmuştur eminim. LCD panele takılacak bu vizör bizi yukarıda saydığımız sıkıntılardan büyük ölçüde kurtaracaktır.

LCD-Vizör-Viewfinder-4

DSLR olsun Aynasız olsun LCD panele takacağımız bu vizör sayesinde parlama, yansıma göz yorgunluğu gibi olumsuz durumlardan sıyrılmamızı sağlamaktadır. Bu LCD vizörler Fotoğraf Makinemize monte edilebildiği gibi yanımızda taşıyıp sadece ihtiyaç duyduğumuzda da kullanabiliyoruz.

LCD-Vizör-Viewfinder-5

LCD Vizör-Viewfinder  satın almadan önce makinemizin LCD paneliyle uyumlu olup olmadığına dikkat etmeliyiz. Ayrıca bu LCD vizörlerin büyütme yapan modellerininde olduğunu unutmayalım.

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu