Çanta ve Filtreler

Lowepro Slingshot 102 AW İncelemesi

Evet arkadaşlar bu yazımızda kendim de kullandığım bir çok fotoğraf severin gönlünü kazanan Lowepro firmasının 102 AW modeli olan fotoğraf makinesi çantasını sizlere tanıtacağım.

birkarefotograf-lowepro-Slingshot-102-aw-9

Lowepro firması bu anlamda gerçekten çok iyi iş çıkarıyor. Kaliteli işçiliğin yanı sıra ekipmanlarımıza iyi bir koruma sağlaması fotoğraf severleri bu markayı tercih etmesine neden oluyor. Yazımıza konu olan çantayı yaklaşık 2 yıldır kullanmaktayım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, makinemi çantama koyduğumda içim huzur ve güven hissiyle doluyor. Darbelere karşı çok iyi bir koruma sağlaması sanırım bana bu güven hissini veriyor.

birkarefotograf-lowepro-Slingshot-102-aw-2

Bununla birlikte sisli ve yağmurlu havalarda çantayı tamamen kaplayan bir yağmurluk inanın çok işe yarıyor. Yağmur başladığında herkes çantasını montunun altına, kayaların ağaçların altına oraya buraya saklamaya çalışırken siz yağmurluğu geçiriyorsunuz çantanın üstüne sonra takıyorsunuz sırtınıza. Millet telaş içindeyken siz yağmurun keyfini çıkarıyorsunuz.

birkarefotograf-lowepro-Slingshot-102-aw-3

Bu çantanın sırta uyumu mükemmel. Özellikle boynunuza baskı yapmıyor. Dağ bayır dolaşırken ekipmanların ne kadar ağırlaştığını hepimiz çok iyi biliriz. Ayrıca çantayı sırtınızdan çıkarmadan tek çevirişte sırtınızdan önünüze alarak fotoğraf makinenizi çıkarmanız ve çekim yapmanıza olanak sağlıyor.

birkarefotograf-lowepro-Slingshot-102-aw-6

Bunun dışında çantanıza tripod bağlamanız mümkün. Bizi elimizde tripod taşıma zahmetinden kurtarıyor.  Çantamız monopod veya çok büyük olmayan tripodları kapalı halde  taşıyabiliyoruz.

birkarefotograf-lowepro-Slingshot-102-aw-4

Çantamızın üst bölümünde görüldüğü üzere kişisel eşyalarımızı koyabileceğimiz gözler mevcut. Ayrıca bu göze 3. Lensimizede koyabiliyoruz. Ben genelde cüzdan, gözlük, bıçak gibi eşyalarımı koyuyorum. Bunları ayrıca taşıma zahmetinden kurtulmuş oluyorum.

birkarefotograf-lowepro-Slingshot-102-aw-1

Çantamızın içine, lens takılı makinemizi (55-200 ile rahat sığıyor). 2 adet lensimizi yada 1 adet flaşla 1 adet lensimizi sığdırmak mümkün. Çantamızın dışında bir tanede ayrı bir bölme mevcut. Ayrıca açılan çanta kapağına hafıza kartlarımızı koyacağımız bir bölüm olması çok güzel. Bununla birlikte makinemizin Lcd panelini örtmeye yarayan bir tanede kumaş örtü mevcut. Tabi ki çantanın içi ekipmanları çizmeyi önleyen özel bir malzeme ile kaplanmış.

Ölçülere bakacak olursak:

İç Ölçüler: 16x11x26cm

Dış Ölçüler:21x22x40.5cm

Aşağıda 102aw kutu açılması ve detaylarının gösterilmesiyle ilgili videoyuda izleyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar yanımızda bir geniş bir tele bir tane de normal objektif taşıyabileceğimiz kişisel eşyalarımızı ve tripodumuzu da yanımıza alabileceğimiz, gerek kaliteli işçilik gerek sağlam koruma sağlayan bu çantayı gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz. Kullanırken tek eksik gördüğüm su haznesinin olmaması. Onun dışında kullanımı ve kalitesi tartışılmaz. Fotoğraf Makinenize zeval gelmemesi temennisiyle.

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu