Nikon Lensler

Nikon 16–80mm f/2.8–4E ED VR

Nikon, yepyeni bir yüksek performanslı DX biçimli zoom objektif tanıtıyor. En yeni teknolojilerle donatılan ve olağanüstü kompakt bir yapıya sahip olan NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4, cihazlarından yüksek beklentileri olan fotoğrafçılar için tasarlandı.

Seyahat objektifi olarak harika bir tercih olan bu gelişmiş kompakt zoom objektif yalnızca 480 gr ağırlığındadır ve fotoğraf makinesiyle kusursuz bir denge yakalar. 16-80 mm’lik geniş odak uzaklığı, engin manzaralardan yakın portre çekimlerine kadar çoğu çekim koşulunda kolayca kullanılabilmesini sağlar. f/2,8-4’lük diyafram üstün bir düşük ışık performansı sunarken Nikon’un etkileyici dört duraklamalı Titreşim Azaltma sistemi, yavaş deklanşör hızlarında bile görüntülerin keskin kalmasını sağlar. Bu, elektromanyetik diyafram ve koruyucu bir flor kaplama da dahil olmak üzere Nikon’un en güncel profesyonel teknolojilerinden bazılarına sahip ilk DX objektiftir. Ayrıca Nikon’un beğenilen Nano Kristal Kaplamasını içeren ilk DX objektiftir.

nikon-18-80mm-2

Nikon Avrupa’nın Objektifler, Aksesuarlar ve Yazılımdan sorumlu Ürün Yöneticisi Zurab Kiknadze’nin ifadesiyle, “NIKKOR teknolojisini ödün vermeyen kullanışlılıkla buluşturan yeni 16-80 mm ürünümüz, seyahatlerde vazgeçilmez tercihiniz olmayı hak eden etkileyici bir objektif. Teknik açıdan bakıldığında bu objektif, en son objektif yeniliklerinin yanı sıra Nikon’un dünyaca ünlü Nano Kristal kaplaması ve güçlü Titreşim Azaltma sistemi gibi kendini kanıtlamış özelliklerden yararlanıyor. Kullanılabilirlik açısından bakıldığındaysa, geniş açıdan telefotoya çok yönlü bir kapsama alanını ve f/2,8-4’lük hızlı bir diyaframı son derece kompakt bir gövdeye sığdırıyor. Bu güçlü özellikler; her yere gitmeye hazır, çantanızda çok yer kaplamayan, en önemlisi de harika görüntüler çeken bir zoom objektife sahip olabileceğiniz anlamına geliyor”.

Hızlı zoom

Yeni NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4, maceraperest fotoğrafçılar için heyecan verici yeni bir seçenektir. Çok yönlü 5x zoom, tam çerçeve formatında 24-120 mm’ye eşdeğer bir alanı kapsar. Hızlı maksimum diyafram da daha fazla çekim olasılığından yararlanmanızı sağlar. Zoom aralığının ister geniş açı ucunda, ister de telefoto ucunda çekim yapıyor olun, göze hoş gelen arka plan bulanıklığı, düşük ışıkta net çekimler ve üstün konu/arka plan ayrımı elde edebilirsiniz. Ayrıca, minimum netleme mesafesi 0,35 m’ye kadar yaklaşmanıza imkan sağlar.

Bu hızlı zoom objektif, seyahatlerinizde karşılaşacağınız manzaralardan iç mekanlara, canlı sokak çekimlerinden yakın portre çekimlerine dek her koşulda nefes kesici, yüksek çözünürlüklü hikayeler yakalamanıza yardımcı olacak.

nikon-18-80mm-3

En yeni teknolojiler

Çeşitli profesyonel objektif teknolojileri, bu üst düzey DX zoom objektifin etkileyici bir performans sunmasını sağlar. Elektromanyetik bir diyafram, özellikle yüksek kare hızlarında yapılan çekimlerde daha hassas pozlama sağlar. Nikon’un koruyucu flor kaplaması, resim kalitesinden ödün vermeden suya, toza, toprağa karşı etkin koruma sağlar ve yüzeye zarar vermeden camı temizlemeyi kolaylaştırır. Üstelik bu ürün, Nikon’un ünlü yansıtma önleyici Nano Kristal Kaplamasına sahip ilk DX objektiftir.

Titreşimsiz ve sessiz

NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4, Nikon’un etkileyici Titreşim Azaltma teknolojisinin en son sürümüyle donatılmıştır. Bu da makine sarsıntısının yol açabileceği bulanıklıktan dolayı resimlerinizin kalitesi düşmeden dört duraklamaya kadar daha yavaş çekim yapabileceğiniz anlamına gelir. VR işlemi sessizdir ve iki moda sahiptir (elle tutularak yapılan genel çekimler için Normal; mekanik titreşimsel frekansları telafi etmek için Etkin). Ayrıca otomatik tripod algılama özelliği vardır. VR ile görüntüler titreşimsiz kalırken, kompakt Sessiz Dalga Motoru (SWM), özellikle de film çekimlerinde önemli bir avantaj olan hızlı, alçak sesli ve hassas otomatik netleme performansını zoom aralığının tamamında mümkün kılar. Kritik netleme anlarında M/A netleme modu düğmesi, sorunsuz manuel netleme ile geçersiz kılma olanağı sağlar.

Yüksek optik performans

Bu objektifin günümüz yüksek çözünürlüklü DX biçimli D-SLR makinelerinin performansını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan gelişmiş tasarımı, 13 grupta 17 elemana sahiptir. Nano Kristal Kaplamanın ve flor kaplamalı koruyucu cam elemanının yanı sıra üç asferik objektif elemanı ve dört ekstra düşük dağılımlı (ED) cam elemanı vardır. Birçok farklı ışık koşulunda ve zoom aralığının tamamında yüksek kontrastlı görüntüler elde edilebilmesi için gölgelenme, parlama ve sapmalar en aza indirilmiştir.

Kusursuz Denge, birinci sınıf seyahat
Yalnızca 480 gr ağırlığındaki NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4 objektifin boyut/performans oranı, bu objektifi mükemmel bir genel amaçlı objektif kılmakla kalmaz, maceralar ve seyahat için ideal tercih haline getirir. Objektif, fotoğraf makinesinin gövdesini iyi dengelerken çerçevesindeki kauçuk halka, dış etmenlere karşı koruma sağlar. Kompakt boyutlarına sığdırılan gelişmiş teknoloji sayesinde bu objektif, DX biçimli bir fotoğraf makinesiyle fazla yük taşımadan seyahat etmek isteyen sezgisi güçlü fotoğraf meraklılarını ve profesyonelleri tatmin edebilir.

Nikon 16–80mm Fiyatı İse 1069 Dolar.

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu