in

Nikon Coolpix AW110 Su Altı Fotoğraf Makinesi İncelemesi

Canonun ezeli rakibi Nikon, su altı kameralarda Canon’a rakip olarak AW100 modelini 2011 yılında duyurmuş ve piyasaya sunmuştu. 2013 yılında ise bu modeli revize etmiş bulunuyor. Peki bu AW110 da neler yeni diye bakacak olursak daha sportif bir görünüm kazanan model darbelere karşı daha dayanıklı hale getirilmiş. Bunun yanında daha net bir OLED ekran ve Wi-fi bu modelde kullanılmış.

Nikon AW110 sugeçirmez özellikli soğuğa ve darbelere dayanıklı gövde tasarımı ile outdoor fotoğraf çekimleri için ideal bir model. AW100 modelinin devamı niteliğindeki yeni Nikon Coolpix AW110 dijital fotoğraf makinesi 5x optik zumlu Nikkor objektife, arka aydınlatmalı 16 megapiksel çözünürlüklü CMOS görüntü sensörüne ve dahil Wi-Fi kablosuz bağlantı özelliklerine sahip. 18 metre derinliğe kadar su altında çekim yapmaya olanak tanıyan Nikon AW110 2 metreden düşmelere ve – 10 derece soğuğa da dayanıklı.

Nikon-Coolpix-AW110-2

Nikon AW110 dijital fotoğraf makinesinde, altimetre, derinlik ölçer ve atmosfer basıncı bilgilerinin ekranda fotoğraf severe sunulması ve dahil GPS uygulaması sayesinde çekilen fotoğraf verisi ile birlikte kaydedilebilmesi gibi çok çeşitli ve kullanışlı fonksiyonlara yer verilmiş. Nikon  AW110 fotoğraf makinesinin 3 inç büyüklüğündeki OLED ekranı ise güneşli havalarda dahi sağlıklı ve canlı bir ekran görüntüsü sunuyor

Genel özelliklerine bakacak olursak

  • 16.0 efektif megapiksel BSI-CMOS sensör
  • F3.9-F4.8, 28-140mm eşdeğeri zoom lens (5X)
  • Optik görüntü sabitleme
  • 614,000 noktalı 3 inç OLED ekran
  • Dahili GPS pusula, manometre
  • 2m düşmeden darbeye ve -10 derece soğuğa   dayanıklı, 18m su geçirmez
  • Eldiven giyerek ‘Eylem Kontrol’ kamera kontrolü sağlar
  • Wi-Fi akıllı telefonlar ve tabletler ile görüntü paylaşımı ve uzaktan kontrol olanağı sağlar
  • Özel efektler bir seçim seçim yapmanızı sağlar
  • Stereo ses ile 1080/30p film modu

Coolpix AW110, AW100 ile aynı 16 megapiksel BSI-CMOS sensör kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle BSI sensör de ışık hassasiyetinin artığını bilmekteyiz.  F3,9-f4,8 diyafram aralıklarında her ne kadar ışık hassasiyeti yüksek olsa da Işığın yeterli olmadığı durumlarda Fotoğraf kalitesi ister istemez düşecektir.

Nikon-Coolpix-AW110-3

Nikon AW110 dijital fotoğraf makinesi kamuflaj desenli ve yeni gümüş rengi de dahil olmak üzere toplam beş farklı ve çekici renk seçeneği ile satışa sunuluyor. Cihazın diğer renk seçenekleri ise siyah, mavi ve turuncu. Nikon AW110 fotoğraf makinesinin ürün satış kutusunda bir filtre adaptörü, şarj edilebilir pil, AC şarj cihazı, boyun askısı, ses ve USB kabloları ile Nikon ViewNX2 görüntü düzenleme programı yer alıyor. Ürünün Türkiye’deki satış fiyatı 900-1000 TL aralığında.

Buradan ürünle çekilmiş örnek videoyu görebilirsiniz .Buradan da diğer ürünlerle fotoğraf farkını görmemiz mümkün.

Nikon-Coolpix-AW110-5

Genel olarak bakıldığında Nikon AW110 modeli iyi bir performans sunmaktadır.

Yazar: birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.