Nikon

Nikon F6 SLR Fotoğraf Makinesi (filmli) Özellikleri

Tasarımı Giorgetto Giugiaro tarafından yapılan Efsanevi Nikon F serisinin son üyesi  Nikon F6; filmli  profesyonel bir Tek lensli refleks fotoğraf makinesidir. Film kullanmayan Tek lensli refleks makinelerin bile kolay kolay boy ölçüşemeyeceği seviyede olan bu cihaz, yüksek hızlı ve kaliteli performans sunar. Mekanik yenilikler sayesinde olağanüstü sabitlik ve dayanıklılığın yanı sıra sessiz kullanım imkanına sahip olursunuz. Nikon’un efsanevi F objektif yuvalı fotoğraf makineleri serisine ait olan F6, film meraklılarına inanılmaz bir hassaslığa ve dayanıklılığa sahip bir Tek lensli refleks sunuyor.Fotoğraf makinesinin mekanik tasarımı maksimum dayanıklılığa sahiptir ve güç tüketimini, kullanım sırasında çıkan sesi ve titreşimi en düşük seviyeye indirecek biçimde optimize edilmiştir.

Zorlu koşullara dayanabilecek biçimde üretilen F6 neme, toza ve aşırı sıcaklıklara karşı dirençlidir. Kasası alüminyum alaşımı kalıp dökümden ve gövdesinin ön kısmı hafif bir magnezyum alaşımındandır. Multi-CAM 2000 Otomatik netleme (AF) Sensör Modülü sayesinde fotoğraf makinesi yüksek hızlı, yüksek hassaslığa sahip dokuz çapraz tip AF sensörlü 11 alanlı AF sistemine sahiptir Dört AF Alan Moduna sahiptir: Tek Alan AF, Netleme İzleme ve Lock-On özellikli Dinamik AF, En Yakın Konu Öncelikli Dinamik AF ve Grup Dinamik AF. 1005 pikselli RGB sensörüyle 3B Renkli Matris Ölçümü, olağanüstü hassaslık sunar. Esnek Merkez Ağırlıklı ölçüm sayesinde Özel Ayarlar’dan algılanan alanın boyutunu seçme olanağınız olur. Noktasal ölçüm, seçtiğiniz netleme alanına uyum sağlar.

Son derece dayanıklı, Kevlar/alüminyum alaşımlı deklanşör bıçaklarına sahip kendi tanısını koyan deklanşör birimi, 1/8.000 saniyeyi bulan deklanşör hızlarında bile üstün güvenilirlik ve hassaslık sağlar.İleri düzey bir ayna dengeleme mekanizması, aynanın hareketlerinden doğabilecek makine sarsıntısının azaltılmasına yardımcı olur. Ayna, ayna yansıması olmaksızın hareketini tamamlar ve tamamen durur.

Uyumlu NIKKOR objektiflere tüm AF-D, AF-G ve AF-S tipi objektifler, AF NIKKOR’lar, AF-S ve AF-I Teleobjektif dönüştürücüler, D tipi olmayan AF objektifler, AI-P tipi ve AI tipi objektifler, Yansıtmalı NIKKOR’lar, PC NIKKOR’lar, D tipi PC NIKKOR’lar ve AI tipi Teleobjektif dönüştürücüler dahildir. F6, Nikon’un i-TTL Dengeli Dolgu Flaşı, Kablosuz Gelişmiş Aydınlatma olanağı ve 1/8000 saniyeye kadar otomatik FP yüksek hızlı flaş senkronizasyon olanağı sunan Creative Lighting System teknolojisiyle uyumludur. GIUGIARO  tarafından özenle tasarlanan dış yüzey.

Nikon F6 Fiyatı 

Nikon F6 Fiyatı (gövde)Yaklaşık Olarak 2100  dolar civarındadır. Nikon F6 gövde+ 35mm lens ile kit halindeki fiyatı da yaklaşık 2500 dolar civarındadır.  Tabiki yurt dışı fiyatı. Türkiye de pek satışı olmayan bir makinedir.

Film ilerleme hızı [fps] : 5.5

Otomatik Netleme Alanları: 11

Otomatik Netleme Sistemi: Multi-CAM2000

Otomatik netleme algılama aralığı (ISO 100’de): -1 EV ila 19 EV

Pozlama modları: PSAM

Ölçüm Sensörü hassaslığı (f/1,4’te 100 ISO’da EV): 3B Renkli Matris ve Merkez Ağırlıklı ölçümde EV 0–20, Noktasal ölçümde EV 2–20

Yaklaşık vizör çerçeve alanı [%]: 100

Özel Ayarlar: 41

Güç kaynağı/kaynakları: MS-41 pil tutucu verilir (iki 3V lityum pil); isteğe bağlı MB-40 Çok Yönlü Pil Paketi ve MS-40 AA tipi pil tutucu mevcuttur (sekiz alkalin-mangan, lityum veya Ni-MH pil veya bir EN-EL4 Şarj Edilebilir Li-ion Pil için); dahili yedek pil

Yaklaşık boyutlar (G x Y x D) [mm]: 157 x 119 x 78,5

Piller hariç yaklaşık ağırlık [g]: 975

Işığınız bol olsun. Sağlıcakla kalın.

 

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu