Nikon

Nikon Z serisi Aynasız Fotoğraf Makineleri ve Lensleri

Aynasız fotoğraf makineleri bildiğiniz gibi gün geçtikçe hayatımızdaki yerini almaya başladı. Özellikle sony’nin tam kare aynasız fotoğraf makinesi çıkarmasıyla birlikte nikon, canon gibi büyük devlerin de aynasız fotoğraf makinelerine yatırım yapıp geliştirme yapmalarını zorunlu kıldı. İşte Nikon aynasız Z serisi fotoğraf makineleri de bu zorunlulukla ortaya çıktı. Çünkü çok ağır olan DSLR fotoğraf makineleri yerine hafif ve kaliteli çekim yapan aynasız fotoğraf makinelerine kullanıcıların yoğun ilgisi bu zorunluluğu doğurdu. Nikon Canon hatta sony bile bu geçişte olympusun zamanlama olarak gerisinde kaldı. Bundan sonraki süreçte umarız Nikon ve Canon da aynasızlara yatırım yapmaya ve geliştirmeye devam ederler. Çünkü ne kadar çok model ve rakip olursa fiyatlar o oranda düşecektir. Şu an için nikon z6 ve z7 modelleri gün yüzüne çıktı.  Aşağıda nikon z serisi hakkında temel broşür bilgileri yer almaktadır.


Nikon Z serisi fotoğraf makinesini yaratmakla, yalnızca yeni bir fotoğraf makinesi ortaya çıkarmış olmadık. Aynasız fotoğraf makinesinin yapabileceklerini de yeniden tasarladık. Üstün ergonomisiyle bu fotoğraf makineleri Nikon kalitesinin izinden gider. Ultra geniş objektif yuvası ve gelişmiş optik teknolojisi yaratması mümkün olanı yeniden tanımlar.

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu