Samsung

Samsung’un Yeni Aynasız Fotoğraf Makinesi Samsung NX500

Samsung’un ürettiği akıllı telefonların piyasadaki başarısı hepimiz tarafından bilinmektedir. Özellikle Teknolojik gelişmeleri yeni ürünlerine entegre etmeyi seven hatta buna öncülük eden Samsung  ev elektroniğinden, cep telefonlarına, bilgisayarlardan, soğutma sistemlerine kadar bir çok alanda ürün gamına sahip. Genelde bir çok alanda ürün üreten firmalar tüm ürünlerinde aynı başarıyı sağlayamazlar ancak Samsung bütün ürünlerinde önemli ölçüde başarıyı yakalamayı başarıyor. Yazıyı yazdığım Samsung Monitörümü 11 yıldır severek kullanmaktayım. Hemen onun yanında duran Samsung televizyonumdan da oldukça memnunum. Hal böyle olunca Samsungun ürettiği ürünlerin kalitesi tartışılmaz olarak karşımızda duruyor.

samsung-NX500_002

Elbette gelecek neler gösterir bilinmez ama bu alanlarda çok başarılı olan Samsung ürettiği  Fotoğraf Makineleri  için de oldukça iddialı. İşte Samsung Nx seriside böyle ortaya çıktı. Özellikle kolay taşınabilir aynasız fotoğraf makineleri gelecekte bir çok Dslr’nin yerini alacağa benziyor. Bunun en önemli nedeni taşınabilir, hafif ve başarılı fotoğraf performansları.

samsung-NX500_009

Samsung da Olympus gibi aynasız pazarındaki yerini iyice sağlamlaştırmak istiyor anlaşılan.  Samsung NX500 de bu vizyonla ortaya çıkmış bir ürün. Her ne kadar cep telefonlarıyla fotoğraf çekebiliyor olsak ta Cep  Telefonlarının fotoğraf kalitesinin düşüklüğü hepimizin malumu. 20mp Çözünürlüğe sahip cep telefonları 12mp bir fotoğraf makinesinden daha iyidir düşüncesinde olanları bir kenara bırakıyoruz elbette.

samsung-NX500_005

Aynasız fotoğraf makineleri arasındaki yerini alan ve Nx serisindeki tasarım çizgilerini taşıyan NX500 yepyeni hibrit bir Af sistemiyle (NX Autofocus System III) donatılmış. Drime 5 yeni nesil görüntü işlemcisini bünyesinde barındıran Samsung Nx500, 28mp BSI APS/C  sensör ile düşük ışık koşullarında bile daha iyi fotoğraflar çekmemize olanak tanıyor. BSI sensör tiplerinde lens ile sensör arasındaki ışık yolu açık tutularak İso başarımı artırılıyor. İso hassasiyeti ise 100-25600.

samsung-NX500_6

4K ve UHD video kayıt özelliğini de destekleyen Samsung NX500, dahili Wi-fi, NFC ve Bluetooth teknolojilerini de bünyesinde barındırarak, çektiğimiz fotoğrafları anında paylaşmamıza olanak tanıyor. 3 inç büyüklüğünde dokunmatik 1036k super amoled  ekrana sahip.

samsung-NX500_007

RAW çekim desteği, 1/6000 perde hızı  ve  9 fps çekim hızına sahip olan NX500 dolu pil ile 370 kare çekebiliyor. 1/200 flaş senkron hızına sahip  NX500 Ergonomik dizayn edilmiş ve 287 gram ağırlığında. LCD paneli dikey 90-180 derece olarak hareket edebiliyor. Özellikle günümüzde tirend olan selfie çekimine bu şekilde olanak tanıyor.

samsung-NX500_011

16-50mm F3.5-5.6 Power Zoom ED OIS lens ile beraber yurt dışı satış fiyatı 799$ olan NX500, Mart ayının sonlarına doğru Türkiye’de de raflardaki yerini alacaktır.

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu